1402-01-11 02:09

اخبار

صادرات غیرنفتی مازندران 38 درصد رشد یافت

صادرات غیرنفتی مازندران 38 درصد رشد یافت

اقتصاد کوشان- سرپرست اداره کل صمت مازندران از رشد ۳۸ درصدی صادرات غیرنفتی استان طی دو ماه گذشته خبر داد.
مجید فانی با بیان اینکه در دو ماهه نخست سال جاری ۱۷۳ هزار تن کالا از استان به کشورهای مختلف صادر شده و ارزش کالاهای صادر شده بیش از ۵۱ میلیون دلار بوده است، تصریح کرد: مقایسه صادرات انجام شده در طی این دو ماه با مدت مشابه سال قبل رشد ۳۸ در صدی را نشان میدهد که عمده کالاهای صادرات شده شامل انواع فرآوردههای لبنی، بستنی، سیمان، مواد پلاستیکی، کیوی، گل و گیاه و فرآوردههای گوشتی بوده است.
وی در رابطه با مصرف برق استان در حوزه صنعت از مصرف 18درصدی در این حوزه خبر داد و افزود: این میزان در دیگر استانها بیش از ۷۰ تا ۸۰ درصد است و براساس تفاهم صورت گرفته، مقرر شد برای واحدهای بزرگ صنایع فولادی و سیمان، دوره تعطیلات و تعمیرات در تابستان انجام شود.
سرپرست این اداره کل خاطرنشان کرد: همچنین برای واحدهای مستقر در شهرکهای صنعتی نیز مقرر شد یک روز تعطیلی جز روزهای جمعه نیز اعمال شود و برای واحدهای مستقر در خارج از شهرکهای مصرفی، نیز میزان مصرف مدنظر قرار میگیرد و اگر مصرف بیش از ۵۰۰ کیلووات باشد، مشمول قطعی برق میشوند و در ستاد اداری نیز کاهش ۳۰ درصدی در ساعت اداری و کاهش ۶۰ درصدی در ساعت غیراداری پیگیری میشود.
فانی تصریح کرد: خوشبختانه همکاری بین وزاتخانه و نیرو صورت گرفت تا مشکل قطعی و خاموشی غیرمنتظره کاهش یابد و امیدواریم این همکاریها پایدار بماند.

در باره ی نویسنده

اقتصاد کوشان

رسانه ای برای کوشندگان عرصه اقتصاد

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *